niedziela, 11 maja 2014

Conchita Wurst vs Polska

Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznieEurowizja) – organizowana corocznie od 1956 roku impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców.

Więc wiemy już co to jest ta cała Eurowizja. 


Jak zwykle,tam gdzie są Polacy tam są spiny. Jestem z was dumny,kochani rodacy,takiego bólu dupy jak wy potraficie zrobić,to żaden inny naród nie zrobi. Serio. I nie mówię tylko o tych którzy w dość prostacki sposób obrażali panią/pana Wurst, I Ci którzy go/jej  bronią,albo się jarają tym występem też są popieprzeni. 
Po pierwsze to nie jest kobieta. Po drugie to nie jest kobiecy wokal. Po trzecie, Europa chyba po raz kolejny stara się promować Gender albo coś innego co promuje spódniczki u facetów pod hasłami tolerancji. W takich momentach zastanawiam się czy światem rządzą projektanci mody? Czy jest za mało kobiet które kupują sukienki ? Bicz plis. Po czwarte , tu pytanie do żeńskiej części czytelników bloga,(o ile taka jest XD) czy kobieta,nie walczy z zarostem,włoskami w niektórych częściach ciała? I czy wyobrażacie sobie mieć brodę? Moim zdaniem to wygląda niezbyt estetycznie i jeśli już ktoś chce być czy czuje się kobietą, to chyba powinien jak kobieta wyglądać i się zachowywać? Po piąte, (ile tu wyliczeń,prawie jak na maturze z języka polskiego) samo zachowanie sceniczne też jakoś nie powala na kolana. Stoi, macha ręką,stoi stoi. Jedyne co ma, to piękny,czysty wokal. Ale to mało. Za mało żeby wygrać Eurowizję. A nie, przecież to kolejne komercyjne gówno,którego nikt nie ogląda,ale każdy o tym pisze i jara się jak mrówka pierwszy okresem. No i Czoczita wygrała/wygrał. (on/ona nawet palce ma jak typowy facet no!) 
Ale z drugiej strony,Cleo nie brzmi już tak dobrze na żywo. Po za tym , dlaczego nie wykonała całości piosenki w oryginale tylko kombinowała z językiem angielskim? Piosenka , z jej nie poprawną angielską dykcją i minimalnym akcentem brzmi kiepsko. Miała wprawdzie dużo lepsze wykonanie sceniczne , spacer po scenie , i "taniec" niż Czoczita. (właśnie , Czoczita , czy Konczita? wolę Czoczita <3) , ale i tak nie zasługiwała na pierwsze miejsce. 

Do tych wszystkich którzy mówią że Czoczita była lepsza bo "nie świeciła cyckami". Nie świeciła bo ich nie ma. Po za tym,my Słowianie,mamy najpiękniejsze kobiety świata i musimy,powinniśmy to podkreślać na każdym kroku. A teledysk "my Słowianie" i jego wykonanie na pewno jest mniej wulgarne niż jakikolwiek teledysk Bijonse czy Britnej Spirs. Super gwiazdeczek muzyki pop. I wolę oglądać coś naturalnego,niż majstersztyk w operacji zmiany płci czy piersi powiększanych,brzydkich i sztucznych. Serio. :) 

Do tych wszystkich którzy mają ból dupy o to że Czoczita wygrał/wygrała , to wasze zdanie i oburzenie na fejbuczku (oprócz tego, że dzięki takim akcjom zostaje tylko elita w moich znajomych ) jest gówno warte. No tak, ale gdzie indziej rozkapryszone dzieciaczki mogą dać upust emocjom?

Do trzeciej grupy osób. To że napiszesz na fb że "o boże wszyscy tylko Eurowizja" nie czyni Cię lepszym od tych którzy to piszą. Wręcz sam, sprowadzasz się na ich poziom, gdzie jak zwykłem mówić,wykończą Cię doświadczeniem. 

Czy Czoczita wygrała słusznie? Czy komercja wygrała? czy i czy. Nie mi to oceniać. Na jej/jego koncert nigdy nie pójdę a to jakie sukcesy odnosi ktoś inny mało mnie obchodzi,bo to jego życie a nie moje. I jeżeli , chcesz marnować czas na oglądanie takich programów (sam nie oglądałem , nie oglądam telewizji bo ogłupia) to tylko twoja sprawa. To ty robisz z siebie idiotę/idiotkę pisząc i jarając się czymś lub kimś kto zaraz przeminie, lub wręcz przeciwnie, chcesz być "kól" i bronisz Czoczity broniąc się tolerancją,której nie ma ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz